Wellness CORE Adult Sterilized Original

850 ден3,400 ден

Со намалена калориска вредност со 18% помалку масти од Original, Wellness CORE Sterilized Original одговара на  потребите на  оние мачиња кои се помалку активни или стерилизирани мачки. Со пилешко месо како број 1 состојка, заедно со мириркино месо и ленено семе, без додадени филери или житарки.
Овој рецепт богат со хранливи нутриенти помага да се поддржи оптимално здравје, тежина и долговечност на мачките: со висококвалитетни протеински состојки во природен, целосен и избалансиран рецепт заедно со уникатна мешавина од здрав зеленчук, суперхрана и додатоци во исхраната.
Wellness CORE Adult Ocean е исто така дизајнирана да поддржува намалување на формирањето на топки влакна во стомакот (hairballs) поради високата количина на влакна кои помагаат за добро варење.
CORE е храна која е исто така соодветна и за оние мачиња кои се пребирливи во однос на својата храна бидејќи идеално се комбинира со влажна храна па затоа храната никогаш нема да може да му е здодевна!
Соодветна за сите возрасни мачиња од сите раси над 12 месеци.
Ресет
Шифра: N/A Категорија: Ознаки: , , , , , ,