Wellness CORE Adult Ocean cat

890 ден3,560 ден

Wellness CORE Adult Ocean е храна специјално дизајнирана според потребите на возрасните мачки за да имаат здрава кожа и сјајно крзно. Со лосос како број 1 состојка, заедно во комбинација со лососово масло и туна кои мсе природен извор на Омега-3 и Омега-6 масни киселини.
Овој рецепт е богат со хранливи нутриенти кои помагаат да се поддржи оптимално здравје, тежина и долговечност на мачките. Со висококвалитетни протеински состојки во природен, комплетен и избалансиран рецепт заедно со уникатна комбинација од здрав зеленчук, суперхрана и додатоци во исхраната.
Како рецепт без живина, оваа формула е совршена за мачки на кои им треба друг извор на протеини или за чувствителни мачки кои не можат да јадат состојки од живина. Со глукозамин хидрохлорид и хондроитин сулфат за поддршка на здравјето на колковите и зглобовите.
Wellness CORE Adult Ocean е исто така дизајнирана да поддржува намалување на формирањето на топки влакна во стомакот (hairballs) поради високата количина на влакна кои помагаат за добро варење.
CORE е храна која е исто така соодветна и за оние мачиња кои се пребирливи во однос на својата храна бидејќи идеално се комбинира со влажна храна па затоа храната никогаш нема да може да му е здодевна!
Соодветна за сите возрасни мачиња од сите раси над 12 месеци.
Ресет
Шифра: N/A Категорија: Ознаки: , , , , , ,