Шампон за мали и возрасни мачиња (My cat)

740 ден

Шампон за мали и возрасни мачиња, кој е специјално формулиран со масло од арган и коприва, дополнително збогатен со Омега 3,6  и Витамин Е. Сите состојки заедно придонесуваат до нежно чистење на кожата и грижа за сите типови на крзно кај мачињата. Длабински ја негува и хидрира кожата и истовремено го штити крзното од надворешни влијанија (загадување, сонце, тобако итн), како и помага во одржување на масното ткиво на кожата. Резултатот е регенерирана кожа, а крзното е сјајно и меко.

За сите типови на крзно.

98% природни и био состојки, без парабени и pH неутрално.

250ml

Категорија: Ознаки: , , ,