Wellness CORE Adult Ocean

660 ден6,600 ден

Wellness CORE Adult Ocean е за возрасни кучиња специјално  дизајниран да поддржува здрава кожа и сјајно крзно со омега-3 масни киселини од лосос.
Без житарки и богатo со протеини, Wellness CORE Adult Ocean содржи свеж лосос како #1 состојка. Природен рецепт со висококвалитетни протеини од месо, заедно со уникатна комбинација од здрав зеленчук и суперхрани,  без додадени филери и житарки.
Wellness CORE Adult Ocean е рецепт без говедско и живина и е совршен за кучиња на кои им треба друг извор на протеини или за чувствителни миленичиња кои не можат да јадат говедско и/или живински состојки.

Клучни состојки: Бела риба – Одличен извор на висококвалитетни протеини и масни киселини. Ленено семе – богато со омега-3, поддржува здрава кожа и крзно. Моркови – извор на бета каротин – штити од катаракта и срцеви заболувања.

Како и кај сите наши рецепти, додадовме мешавина од диетални влакна, пребиотици и пробиотици за да го поддржиме дигестивното здравје.

CORE е храна која е исто така соодветна и за оние кучиња кои се пребирливи во однос на својата храна бидејќи идеално се комбинира со влажна храна па затоа храната никогаш нема да може да му е здодевна!

За повеќе информации: https://wellnesscore.eu/en-uk/product/wellness-core-adult-ocean-salmon-with-tuna-12-kg/

Соодветна за кучиња од 10кг до 80кг.

Ресет
Шифра: N/A Категорија: Ознаки: , , , , , ,