Роденденски капкејк за мачка

400 ден

Ако има торта за кучињата, мора онаа за мачињата да е подобра! И да знаете дека навистина е! 🙂

Роденденски капкејк за маче од вкусно овесно брашно и топинг од грчки јогурт со малку мед и бои без шеќери, декориран со омилените грицки од лосос и/или пилешко месо. Знаеме дека мачињата се екстра пребирливи, па затоа додадовме и плус грицки за да ги изеде со тортата или да ги подели со другарчињата за роденден. Во секој случај е многу подобра комбинација од онаа за кучињата, како што е и редот!

  • Нашите рецепти се проверени и со дозвола од Агенцијата за Храна и Ветеринарство (АХВ)
  • За нарачка и резервација потребно е да се јавите два работни дена однапред на телефон 070 209 773
  • Тортата за маче се подигнува од дуќан и не може да се прати по карго.
Категорија: Ознаки: , ,