Organissme Хербален шампон (Herbal)

840 ден

Хербален еколошки шампон за кучиња, формулиран според Bio Cosmetic Human Certification, што значи дека е изработен според сите стандарди како и оние за луѓето. Составен е од комбинација од повеќе есенцијални масла за нежно чистење на крзното и заштита на кожата од екстерни агресии.

Со природните и активни состојки, овој мек шампон ја смирува кожата и го штити крзното од екстерни агресии, односно помага за контрола на каснувања од инсекти (болви, крлежи, комарци).

10% од сите сертифицирани органски состојки,98% природни состојки

Состав: алое вера гел*, есенцијално масло од лаванда*, есенцијално масло од лавандин*, екстракт од чајно дрво*, есенцијално масло од еукалиптус* (*органски)

Соодветно за сите типови на крзно и за сите раси на кучиња и мачки.

250ml