Plouf Универзален шампон за мачиња со круша

450 ден

Запознајте се со новите овошни шампони на Biogance наречени Plouf! Сега веќе бањањето ќе биде лесно и забавно!
Plouf Cat е соодветен за мали мачиња над 3 месеци и возрасни мачки. Помага во одржување на хигиена и длабинско чистење на кожата и крзното. За сите типови на крзно.
Шампонот е во форма на гел што го прави лесен за употреба и за брзо ќе успеете да го поминете целото тело на миленичето
Кои се придобивките од користење на природните состојки на Plouf шампони?
Крушата е природен антиоксидант и нежно ја чисти кожата, со тоа што ја одржува влажноста на кожата и шири освежителен мирис.
Без парабен и силикон, со 95% природни состојки,
200ml
Категорија: Ознаки: , , ,