Plouf Шампон за бело крзно со сладок корен

450 ден

Запознајте се со новите овошни шампони на Biogance наречени Plouf! Сега веќе бањањето ќе биде лесно и забавно! Plouf White Coat шампонот одговара за кучиња и мачиња кои имаат бело или светло крзно. Нежно го чисти крзното и ја поттикнува белата боја на крзното.
Шампонот е во форма на гел што го прави лесен за употреба и за брзо ќе успеете да го поминете целото тело на миленичето
Кои се придобивките од користење на природните состојки на Plouf шампони?
Слаткиот корен е природен избелувач кој истовремено ја штити кожата и го заврстува влакното.
Без парабен и силикон, со 95% природни состојки,
200ml
Како се користи? Аплицирајте го на мокро крзно, длабински масирајте го и потоа убаво исплакнете. Повторете ја постапката 2 пати, се препорачува да го оставите шампонот 2 минути и потоа пак убаво исплакнете. Избегнувајте контакт со очи. Само за надворешна употреба. Чувајте го вон дофат на деца.
Категорија: , Ознаки: , , ,