Шампон за истакнување на црвениот пигмент (Tawny Apricot)

740 ден

Шампон кој природно ги активира сите нијанси на црвена или портокалова боја на крзно кај кучињата на природен начин. Формулиран со Алое Вера и хена, состојки кои истовремено ја истакнуваат црвената боја и длабински ја хидрираат и потхрануваат кожата. Збогатен со провитамин А и со специјално избалансирана pH вредност, овој шампон длабински го чисти крзното и ја одржува мекоста на кожата.

Дополнително овој шампон дава волумен и форма на крзното, и истовремено делува како антиоксидант.

Се препорачува за сите раси на кучиња и мачки со црвено или портокалово крзно. На пример: априкот пудла, црвена пудла, јапонска акита, померанец, пекинезер и слично.

98% природни и био состојки, без парабени и pH неутрално.

250ml

Категорија: Ознаки: , , , ,