Дентал играчка кактус Mescal

650 ден950 ден

Гумена играчка во форма на кактус која помага во чистење на забите. Внатре може да ја наполниш со грчки јогурт, путер од кикирики или паста за заби па така кучето ќе ги чисти забите додека си игра. Со вакум се прицврстува на рамна површина и нема да се лизга или паѓа.

Направено од високо квалитетна гума која може да се пере во машина за садови.

Помага во намалување на каменец како и ги масира непцата.

Шифра: Не е достапно Категорија: Ознаки: , , , ,