Шампон за чувствителна и иритирана кожа (Nutri Repair)

740 ден

Шампон за регенерација на крзното и кожата, составен од авокадо, масло од таману, чичак и алантонин (состојка која помага при иритација на кожа, каснувања од инсекти, алерии, црвенила или опаѓање на влакна). Благодарение на богатите природни состојки за брзо време може длабински да се хидрира и регенерира оштетеното или сувото крзно. Помага при постојано чешање и иритирана кожа.  Резултатот е зголемен квалитет на крзното и интензивен сјај, без да ја суши кожата.

Соодветно и за кутриња и за кучиња со кожни проблеми.

98% природни и био состојки, без парабени и pH неутрално.

250ml

Категорија: Ознаки: , , , ,