Шампон за бело крзно (White Snow)

740 ден

Природен шампон збогатен со плод од бозел, синичец и алое вера кои помагат во истакнување на сјајот на белото крзно. Нежно ја хидрира кожата, не дозволува крзното да пожолте и го зацврстува влакното.Специјалната pH балансирана формула дава комплетна нега за бело или светло крзно. Резултатот е сјајно и меко крзно. Може да се бањаат и кутриња или мачки со светло крзно.

98% природни и био состојки, без парабен и pH неутрален.

Соодветно за сите типови на крзно кои се со бела или светла боја. Може да се користи за кучиња и мачиња.

250 ml

 

Категорија: Ознаки: , , ,