Шампон за црно и темно крзно (Dark Black)

740 ден

Шампон специјално наменет за темно и црно крзно, кој природно ја активира и ја поттикнува темната боја. Збогатен со лушпи од ореви и Алое Вера за нежно чистење на кожата и за регенерирање на влакното. Така на природен начин ја поттикнува црната боја и го враќа сјајот на темното крзно, а благодарение на Алое Вера овој шампон длабински ја хидрира кожата и ја потхранува. Не предизвикува алергии.

Се препорачува за кучиња со сиво, црно, темно кафеаво крзно. Соодветно и за мачиња со темно крзно

98% природни и био состојки, без парабени и pH неутрално.

250ml

Категорија: Ознаки: , , ,